Gelové nehty
Poslední úprava 02.02.2023Gelové nehty jsou typem umělých nehtů, které se nejvíce podobají přírodním nehtům. Gelové nehty jsou podobné akrylovým nehtům, protože oba druhy jsou vyrobeny kombinací tekutého monomeru a práškového polymeru. Tekutý monomer reaguje s práškovým polymerem a formuje dlouhá polymerová vlákna. Vlákna v suchém stavu tvoří tvrdou pryskyřici, která se podobá nehtu. Gelové nehty, na rozdíl od standardních akrylových nehtů, obsahují další krátké řetězce monomerů, známé jako oligomery, která dělají nehty pružnější.
Gelové verze umělých nehtů jsou k dispozici ve dvou variantách, tvrdnoucí pod světlem a gely, které na ztvrdnutí světlo nepotřebují. Pod světlem tvrdnoucí gelové nehty tvrdnou tak, že prsty držíte pod ultrafialovým světlem po dobu asi dvou minut. Gelové nehty, které na ztvrdnutí světlo nepotřebují, tvrdnou aplikací speciálního gelového aktivátoru, který může být na nehty natřen nebo nastříkán. Jiný druh takových nehtů ztvrdne po ponoření do čisté vody.
Gelové nehty jsou velmi podobné standardním akrylovým nehtům. Oba typy gelových nehtů si můžete malovat, nosit na ně francouzské tipy a nasprejované vzory. Oba druhy mohou být nošeny dlouhé nebo krátké aniž by mezi nimi byl výrazný rozdíl. Oba typy umělých nehtů lze opilníkovat do čtvercového, kulatého nebo perlového tvaru.
Gelové nehty mají oproti akrylovým své výhody. Největší výhodou gelových nehtů je to, že vypadají stejně jako přírodní nehty. Jsou tenké, pružné a lesklé. Směs používaná k výrobě pryskyřice je také zcela bez zápachu, takže je bezpečná pro těhotné ženy. Vzhledem k tenké vrstvě akrylu je nemusíte tak často pilovat.
Gelové umělé nehty mají i nevýhody. Jsou dražší, ale je mnohem jednodušší zlomit je než jiné druhy umělých nehtů. Na gelových nehtech nevydrží lak tak dlouho, takže si je budete malovat častěji. Když se nehty zlomí, mají tendenci se rozbít, což znamená, že není možné opravit si je sama. Budete muset navštívit nehtový salon, kde vám zlomený nehet odpilníkujú a nahradí.
Rovněž při každém jiném druhu umělých nehtů, během procesu aplikace je zde riziko vzniku mykotické infekce. Před aplikací umělých nehtů si nehtové lůžko důkladně očistěte. Hydratujte svou nehtovou kůžičku a dejte si nehty pravidelně vyplnit. Pokud se rozhodnete dát si umělé nehty odstranit, jděte do nehtového studia, protože musí být odpilníkované.