Jak se postarat o vlasy před vytvořením elegantního společenského účesu?
Poslední úprava 24.08.2022Je mnoho důvodů, pro které se žena zeptá: "Jak ošetřovat vlasy, abych si mohla udělat elegantní drdol?" Jaký je ten nejlepší způsob jak se můžete o své vlasy postarat ještě předtím, než se vydáte na formální večírek?
Nahoru vyčesané a vypnuté vlasy patří k nejpopulárnějším volbám, pokud jde o společenskou událost. K dispozici jsou přitom stovky variací, které lze vyzkoušet. Talentovaný kadeřník se smyslem pro tvořivost dokáže vytvořit neuvěřitelné účesy, které jsou doslovně korunou celého vzhledu. Ať už se rozhodnete pro profesionálního stylistu nebo ne, správná péče o vlasy může znamenat velký rozdíl ve výsledném efektu.
Obsah:
Mýt, nebo nemýt?
Čisté vlasy jsou velmi přitažlivé a půvabné, může být ale složité, pracovat s čerstvě umytou hlavou. Vlasy obsahují přirozené oleje, které o vlasy pečují a udržují je ve formě, takže se s nimi dá pracovat. Tyto oleje vám mohou při formování uzlů a drdolů velmi pomoci. Pokud se ale rozhodnete, že si vlasy umyjete těsně před návštěvou kadeřnictví, může se stát, že budou vaše vlasy trochu suché a nabité statickou elektřinou, což znemožní, aby účes držel tak jak má.
Kadeřník bude chtít samozřejmě pracovat s čistými, suchými vlasy. Pokud si je ale umyjete těsně před odchodem do salonu, může to být kontraproduktivní. Ženy s hustými vlasy nebudou schopny, dokonale si je vysušit. A právě vlhkost, která v nich zůstane, může způsobit při úpravě účesu problémy. Struktura vlasů i jejich objem se totiž po úplném vysušení změní.
S jakým předstihem před příchodem do kadeřnictví byste si tedy měli vlasy umýt? Poslední věc, kterou byste asi chtěli, je ukázat se v kadeřnictví s neupravenými vlasy, které jste neumývali, ani nepamatujete. Pracovat s mastnými vlasy není žádné potěšení, špinavé kadeře mohou být dokonce neupravitelné. Podle čeho se tedy rozhodnout, kdy je ten správný čas na jejich mytí?
- Hustota vašich vlasů. Husté vlasy potřebují delší čas na usušení, takže je nejvhodnější, pokud si je umyjete minimálně 24 hodin před termínem u kadeřníka. Řídké vlasy zvyknou uschnout dříve, takže budete mít více času na jejich vysušení, i když si je umyjete pouze několik hodin před návštěvou salonu.
- Mastné nebo suché vlasy. Pokud jsou vaše vlasy mastné, je nejlepší, když si je umyjete hned ráno, tedy pokud je váš termín naplánován na odpoledne. Máte-li termín u kadeřníka ráno, umyjte si je večer předtím, než půjdete spát. Pokud máte suché vlasy, měli byste dát přirozeným olejům alespoň 24 hodin na to, aby se vytvořily. Pak se už kadeřník může dát do práce.
Mám před návštěvou salonu použít nějaké ošetřovací produkty na vlasy?
Zde je každá rada drahá, protože i samotní odborníci se v názorech rozcházejí. Jedni doporučují použít po umytí tužidlo, abyste vlasy připravili na udržení plánovaného účesu. Druzí tvrdí, že byste si na vlasy neměli dávat vůbec nic, protože by to kadeřník i tak musel před tvorbou účesu z vlasů vymýt.
Speciální doporučení
Pomůže, pokud dodržíte svou pravidelnou rutinu. Pokud si vlasy myjete denně a používáte na ně vlasové produkty, je vhodné, abyste v tom pokračovali i nadále, pokud to takhle u vás funguje. Na druhou stranu, dovolíte-li vlasům, aby si odpočinuli v přirozeném stavu, bez použití jakýchkoliv produktů péče, bude to také velmi dobrá volba před návštěvou kadeřnictví.
Je také důležité, abyste byli se svým kadeřníkem stejného názoru. Zjistěte si proto, zda při tvorbě společenského, příležitostného účesu upřednostňuje čerstvě umyté vlasy nebo vlasy umyté den napřed. Také by vám měl říct, jestli máte do vlasů vetřít tužidlo nebo gel.
Dodržovat obecné doporučení profesionálů v péči o vlasy je vhodné řešení, obzvláště před speciální společenskou událostí.
Dobrá péče o vlasy
Je také důležité, aby byly vlasy zdravé už týdny předtím, než si necháte udělat společenský účes na speciální příležitost. Dbejte na to, abyste si je nechali pravidelně podstřihnout každé čtyři až šest týdnů, zabráníte tak lámání vlasových konečků. Minimalizujte používání stylingových produktů, které vlasy zahřívají (tedy fény, žehličky a kulmy). V případě jejich použití nezapomeňte použít sprej na ochranu před teplem a zahříváním.
Vyhýbejte se česání vlasů od kořínků ke konečkům, zabráníte tak částečně lámání a třepení konečků. Namísto toho začněte česat vlasy od středu vlasu ke konci a postupně se propracujte až ke kořínkům. Roztřepené konce vlasů jsou pro formální účes doslova katastrofou.
Šampon i kondicionér, který používáte, by měl být co nejjemnější. Po umytí vlasů použijte svůj oblíbený kondicionér, ale ujistěte se, že značky produktů budete obměňovat. Zajistíte tak, že se vám z nich na vlasech nebudou tvořit nánosy. Pokud příležitostně použijete pročišťovací šampon, měl by pomoci při odstranění zbytků ostatních produktů z vlasů. Vyhněte se ale použití takovéhoto šamponu před tím, než si necháte udělat účes. Zvažte i použití hloubkového kondicionéru, a to jednou týdně. Pomůže vám to udržet vlasy zdravé a silné již týdny předtím, než se vyberete ve svém formálním účesu na společenskou akci.
Ať už se rozhodnete pro klasický drdol nebo vlasy vyčesané ve starořeckém stylu, péče o vlasy by měla být vaší běžnou praxí.