11 triků, jak si nechat narůst velmi, velmi dlouhé vlasy
Poslední úprava 13.03.2023Obsah:
- Zapamatujte si, že nenarostou z večera do rána
- Paradoxně, nůžky jsou vašim přítelem
- Používejte kondicionér po každém použití šamponu
- A nešamponujte je při každém mytí
- Jednou za týden si udělejte olejový zábal nebo masku na vlasy
- Vyzkoušejte výživové doplňky na posílení vlasů
- Vlasy si češte tak, jak by byly utkány ze zlata
- Zbavte se bavlněného povlečení na polštáři
- Už nikdy, ale nikdy znovu si nezamotejte vlasy do těžké osušky
- Vypněte si vlasy do culíku
- Po každém mytí si vlasy opláchněte studenou vodou
Zapamatujte si, že nenarostou z večera do rána
Vlasy narostou pouze o půl až jeden centimetr za měsíc. I to pouze tehdy, když jsou zdravé a nemají mnoho roztřepených konečků. Proto je důležité, abyste se trénovali v trpělivosti.
Paradoxně, nůžky jsou vašim přítelem
Je sice pravda, že pokud si budete pravidelně zastřihávat konečky, vaše vlasy rychleji neporostou. Budou však vypadat zdravě a zabráníte roztřepeným konečkům, aby se štěpily dál po vlasu. Pak byste si je totiž museli sestříhat mnohem radikálněji. Pokud budete čekat až do doby, dokud se vám nezačnou třepit prameny vlasů až do velké výšky, budou v konečném důsledku vaše vlasy mnohem kratší. Právě proto je nutné pravidelné zastřihávání. Kadeřníci doporučují každých 10 až 12 týdnů odstřihnout přibližně půl centimetru. Zabráníte a vyhnete se tak extrémnímu třepení konečků.
Používejte kondicionér po každém použití šamponu
Pokud máte vlhké vlasy, dopřejte jim kondicionér a ošetřete si je. Časem, kvůli barvení či používání fénu na vlasy, se začínají konečky ztenčovat. Kondicionér napomůže nahradit lipidy a proteiny uvnitř pramene. Také zapečetí kutikulu, čímž zabrání dalšímu případnému poškození a vy si můžete nechat růst delší a zdravější vlasy.
A nešamponujte je při každém mytí
Je až šokující, kolik žen nepoužívá po umytí vlasů kondicionér. Je to ta nejhorší věc, kterou můžete svým vlasům udělat. Hlavně pokud chcete, aby byly vaše vlasy dlouhé. Vynechávat byste měli spíše šampon. Účelem šamponu je totiž smýt špínu a nánosy různých přípravků na vlasy. Smýváte však zároveň i důležité přirozené oleje, které udržují jednotlivé prameny jemné a zdravé. Pokud opravdu potřebujete šampon, buďte ke svým vlasům jemná a naneste jej pouze na pokožku. Pak prostě nechte, aby vám pěna stekla po pramenech dolů. Když si budete šampon smývat, dostane se tak i ke zbytku vlasů.
Jednou za týden si udělejte olejový zábal nebo masku na vlasy
Protože vlasy, které vám sahají po ramena a níže, již mají několik let a potřebují mnohem více jemné a láskyplné péče, než jen kondicionér. Odborníci doporučují použít hydratační masky a oleje, a to jednou týdně. Existuje i mnoho domácích receptů na masky na vlasy, například i tenhle: jeden šálek nerafinovaného kokosového oleje smíchat s jednou polévkovou lžící mandlového oleje, jednou lžící makadamového a jednou lžící jojobového oleje. Protože olej může na vlasech zanechat nějaké zbytky, je vhodné aplikovat ho na navlhčené vlasy, nechat deset minut působit, pak použít šampon a kondicionér jako obvykle. Tyto oleje dokáží dodat pramenům mastné kyseliny, po opláchnutí je pak šampon ve vlasech vlastně zapečetí.
Vyzkoušejte výživové doplňky na posílení vlasů
Vaše tělo potřebuje množství životně důležitých výživných látek na to, aby vytvořilo nové vlasy, od dostatečného množství proteinů až po obrovské množství esenciálních vitamínů. Podívejte se proto na váš jídelníček, protože ačkoliv konzumace vyvážené stravy pomůže, nemusíte prostřednictvím jídla získávat dostatečné množství všech živin, potřebných na tvorbu a růst vlasů. Na tvorbu a růst zdravých vlasů, které mohou narůst do obrovské délky a následně odolat poškození. Výživové doplňky jsou vhodné pro všechny, kterým záleží na tom, aby jejich vlas vyrůstal a byl zdravější již v momentě, jak se dostane ven z folikulu.
Vlasy si češte tak, jak by byly utkány ze zlata
Neustálým česáním a kartáčováním si vlasy velmi snadno poškodíte. Pokud si rozčesáváte vlhké vlasy, ujistěte se, že začnete od konečků a propracujete se až ke kořínkům. Častokrát se češeme instinktivně od kořínků, to ale udělá z malého motance jeden obrovský chuchvalec a můžete tak přijít o spoustu vlasů. Odborníci doporučují používat kartáč se štětinami z divočáka. Je totiž vhodný na jemné rozetření přirozeného mazu z vaší pokožky po celém vlasu a je zároveň jemný k jednotlivým pramenům vlasů.
Zbavte se bavlněného povlečení na polštáři
Odborníci doporučují saténové materiály, protože mají jemnější povrch, který vám nedomotá vlasy tak, jak klasicky tkané bavlněné povlečení. Jednoduše se vzbudíte s mnohem menším množstvím zamotaných vlasů.
Už nikdy, ale nikdy znovu si nezamotejte vlasy do těžké osušky
Co by mohlo být špatného na tom, když si zabalíte vlasy do své super měkké osušky? Všechno ... Vlasy se vám pozachytávají do všech těch vláken a když si ji ještě pevně omotáte kolem hlavy ... Navíc, všechny ty tenoučké, křehké pramínky kolem obličeje jsou na lámání mnohem náchylnější. Pokud už potřebujete turban, zvolte ručník z jemného mikrovlákna.
Vypněte si vlasy do culíku
Je to jednoduchý krok, jak pomoci zajistit celistvost pramenů. Pokud si na běžné nošení vlasy sepnete do obyčejného koňského ohonu, dovolíte jim vyrůst do silné a nezničené koruny krásy.
Po každém mytí si vlasy opláchněte studenou vodou
Skutečně to pomáhá, aby vlasy rostly a zůstaly dlouho zdravé. Studená voda je vůči vnější vrstvě vlasu mnohem jemnější, lehčeji po nich stéká. Zabráníte tak nedostatečné hydrataci, lámání a poškození kvůli teplu. Stačí pouze pár vteřin. Je to krok navíc, ale těchto pár sekund může pro vaše vlasy znamenat velmi velký rozdíl.