Oxid křemičitý na růst vlasů
Poslední úprava 20.04.2023Užívat oxid křemičitý na růst vlasů? Tento stopový prvek je velkým lákadlem pozornosti. Jak se dostal do povědomí a odkud se bere?
Oxid křemičitý (křemen, silice) je méně známý stopový prvek, který zastává klíčovou roli v růstu a vývoji u člověka. Známý je i jako křemík (silicon), jeden z nejhojněji se vyskytujících prvků ve vesmíru. Křemen je zodpovědný za syntézu kolagenu. Kolagen tvoří pojivové tkáně a pokožku, včetně vlasových folikulů.
Tento stopový prvek reguluje vápník a hořčík, což jsou prvky, které tvoří kosti a zuby. Pomáhá při regulaci vstřebávání a při udržování rovnováhy těchto minerálů. Hormonální nerovnováha těchto prvků vede k osteoporóze. Oxid křemičitý slouží na konsolidaci mineralizace kostí pro silnější vývoj kostí, a také na zmírnění či zvrácení tendencí deformace kostí.
Oxid křemičitý má alkalizující vlastnosti, které vyrovnávají kyselé prostředí v těle v důsledku špatného a nesprávného stravování. Kontroluje pH v těle, čímž jej chrání před útoky na imunitní systém a před nemocemi. Kyselá vlasová pokožka je přímo pozvánkou pro infekce, poškození folikulů a lámání vlasů.
Tento stopový prvek byl zkoumán již od 17. století a výsledky výzkumů potvrzují jeho tajemství a přínos pro dětsky vláčnou pokožku, zářivé vlasy a bezchybné nehty. To vše dokáže oxid křemičitý. Vápník potřebuje na správné vstřebávání vitamin D3 a nutně potřebuje oxid křemičitý k tomu, aby se vápník proměnil na stavební bloky kostí a zubů. Všechny tyto zmíněné stopové prvky jsou základními faktory při léčbě zaměřené na vypadávání vlasů.
Jakými způsoby oxid křemičitý pomáhá
Podívejme se znovu na oxid křemičitý a jeho přínos pro růst vlasů. Zde jsou dva způsoby, kterými může pomoci při problémech s vlasy.
-
Schopnost oxidu křemičitého zaměřit se na hormonální nerovnováhu je vynikající. K přebytku hormonů dochází u žen a výsledkem je nešťastný stav vlasů nebo pokožky a zkažená nálada. Výživové doplňky s obsahem oxidu křemičitého určené pro podporu růstu vlasů pomáhají při nastolení hormonální rovnováhy a obnově vitality vlasů tím, že pracují zevnitř ven. Může to být mnohem efektivnější způsob, než brát některé bylinky obsahující látky podobné hormonům.
-
Oxid křemičitý transportuje živiny ke končetinám lidského těla, tedy až k nehtům, pokožce a vlasům. Dodává životně důležité živiny k folikulům, aby opravili pokožku a oživili růstový cyklus vlasů. Jelikož se oxid křemičitý váže s jinými minerály v těle, docílíte zlepšení zdraví, stejně jako dlouhé, lesklé a husté vlasy, které lze dosáhnout pouze díky oxidu křemičitého.
Přítomnost oxidu křemičitého v potravinách a dalších zdrojích
V ortomolekulárnej medicíně je oxid křemičitý ceněn jako jedna ze superpotravin a tak se i prodává.
Pokud je však oxid křemičitý přítomen v téměř všech potravinách, proč je pak všudypřítomný deficit? Některé minerály vyskytující se v potravinách jsou ve formě křemičitanů hliníku, což je biologicky nedostupná forma oxidu křemičitého. A právě to je důvod, proč dochází k obrovskému nedostatku tohoto minerálu.
Živočišné potravinové zdroje dodávají menší koncentrace oxidu křemičitého než rostliny. Dlouhá léta zemědělství založeného na chemické bázi odstranilo z půdy oxid křemičitý a jiné životně důležité prvky. Potraviny a nápoje obsahují oxid křemičitý. Oves, mrkev, celé nerafinované obiloviny, minerální voda, mandle, káva a pivo jsou na oxid křemičitý bohaté. Rostliny jako bambus a přeslička patří mezi zdroje oxidu křemičitého a vyrábí se z nich čaj, extrakt nebo se používá jako přídavná látka v produktech jako šampony a kondicionéry.
Přeslička, bylinka známá jako přeslička polní, obsahuje pět až osm procent organického oxidu křemičitého. Pro srovnání, bambusové výtažky, známé jako bambus žlutý, obsahuje vysoké množství oxidu křemičitého, až 70 procent organického oxidu křemičitého.
Moderní výzkum oxidu křemičitého
Moderní výzkum oxidu křemičitého se změnil, když odborníci určili jeho roli v normálním růstu a vývoji těla.
Výzkum probíhající na zvířatech vyzdvihl a zdůraznil význam oxidu křemičitého pro zdraví a normální růst. Výzkum a testy na lidech na vyšší úrovni doložili, že suplementace oxidem křemičitým má schopnost a sílu zdolat celou řadu nemocí, kterými trpí lidé v mládí, ve středním věku až po stáří.
Úloha oxidu křemičitého při syntéze kolagenu a tvorbě tělesných pojivových tkání zvýrazňuje jeho fyziologický dopad. S přibývajícím věkem člověka se kolagen vyčerpává, spouštěčem je v první řadě nedostatečný příjem oxidu křemičitého. Právě úbytek kolagenu patří mezi důvody zdravotních problémů souvisejících s věkem. Suchá pokožka, zhoršený stav zubů nebo dásní, křehké kosti a klouby a vypadávání vlasů nepopiratelně souvisí s oxidem křemičitým.
Nutriční přínosy oxidu křemičitého
- Pomáhá při tvorbě kolagenu v těle. Kolagen posiluje a podporuje pojivové tkáně, které udržují na místě vazy, klouby, svaly, kosti a orgány.
- Posiluje zuby a dásně.
- Prvek podstatný pro tvorbu kostí.
- Oxid křemičitý reguluje rovnováhu vápníku a hořčíku v těle.
- Oxid křemičitý udržuje elasticitu a pevnost žil, čímž podporuje krevní oběh a brání hromadění plaku a nánosů na stěnách žil a tepen. Chrání žíly před dalšími arteriosklerotickými problémy.
- Podporuje zdraví kožní tkáně, umožňuje rychlé hojení ran či popálenin na kůži.
- Pomáhá kolagenu při obnově řídnoucích vlasů, šupinaté kůže a deformovaných nehtů, takže působí omlazujíc.
- Oxid křemičitý odstraňuje v rámci detoxikačních procesů hliník. Otrava hliníkem může vyústit až do rozvinutí Alzheimerovy choroby.
Užívat nebo neužívat výživové doplňky
Odborná veřejnost začíná uznávat naprostou nezbytnost doplňovat oxid křemičitý pro potřeby posílení zdraví a na boj s chronickými onemocněními, které brání v dlouhověkosti.
- Medicínské měření potvrzují, že hladiny oxidu křemičitého s přibývajícím věkem klesají.
- Tradiční potravinové zdroje, které obsahují oxid křemičitý, jako například brambory, oves, ječmen a proso, však již přinášejí méně živin kvůli zemědělským postupům nabitým chemickými látkami. Stejně rafinování potravin odstraňuje stopové prvky minerálů.
- Západní způsob stravování trpí deficitem esenciálních mikroživin, zvláště oxidu křemičitého.
- Přetrvávající problémy s vlasy, kůží a nehty narůstají do epidemických rozměrů. A to z důvodu rozsáhlého nutričního nedostatku oxidu křemičitého.
Podle výzkumů a testů se průměrný denní příjem oxidu křemičitého pohybuje od dvaceti po šedesát miligramů, což je množství, které nedokáže pokrýt potřeby těla. Lidé, kteří užívají výživové doplňky s obsahem oxidu křemičitého v dávkování 200 mg a více na den, mohou pocítit všechny pozitivní účinky, které přináší.
Upozornění
Deficit oxidu křemičitého je vzácný, ačkoli jeho přítomnost v těle s přibývajícím věkem klesá. Užívání doplňků s oxidem křemičitým v preferované formě může pomoci udržovat dostatečné množství tohoto stopového prvku a odvrátit padání vlasů.
Na všechny změny ve stravování a užívání výživových doplňků se nejprve poptejte lékaře. Odborníci varují před užíváním přesličky ve formě čaje nebo extraktu, pokud trpíte problémy s ledvinami či kardiovaskulární problémy, případně máte dnu nebo cukrovku.
Pokud jste o prvcích jako oxid křemičitý ještě neslyšeli a takové doplňky jsou pro vás neznámé, měli byste nejprve vyzkoušet produkty pro venkovní použití. Teprve když si ověříte výsledky používání oxidu křemičitého pro růst vlasů a budete vidět výsledky, můžete jej začít užívat ve formě výživového doplňku nebo čaje. Tato opatrnost je zcela pochopitelná, zvláště pro těhotné ženy nebo kojící matky.
Níže jsou uvedeny příklady, jak začít používat oxid křemičitý externě, tedy přímo na vlasy. Pokud zahrnete oxid křemičitý do rutinní péče o vlasy, můžete si zvolit nejlepší formu podle své vlastní chuti:
Oxid křemičitý v pivu a přirozený růst vlasů
Pivo je alkoholický nápoj, který najdete v každé části světa. Lidé ho rádi pijí, někteří dokonce znají jeho obrovské přínosy pro vlasy. Jedním z hlavních problémů, kterému lidé v současnosti čelí, je vypadávání vlasů. A pivo funguje jako stimulátor růstu vlasů. Pokud i vy čelíte tomuto problému, proč neuvažovat nad řešením v podobě piva?
Pivo je jedním z nejpopulárnějších nápojů po celém světě. Ale věděli jste, že má ohromné přínosy i pro vlasy? Odborníci vědí, že je pivo vyráběné z přírodních ingrediencí a jedna z nich vyčnívá. Oxid křemičitý. Oxid křemičitý dodává neuvěřitelný objem a pevnost vlasům. Pokud je to to, co hledáte, tady je několik způsobů, jak na to.
Mytí vlasů v pivu
Použijte jemný šampon, umyjte jím vlasy, pak si vlasy opláchněte pivem. Nechte pivo proniknout až na vlasovou pokožku a do každého pramínku vlasů. Vlasy překryjte ručníkem a nechte třicet minut působit. Opláchněte čistou vodou.
Pivo v masce na vlasy
Místo vody přidejte do domácí masky na vlasy pivo. Na masku použijte organické produkty a přidejte k ní pivo.
Maska na vlasy s pivem
Z míchejte vaječný žloutek se 100 ml piva. Aplikujte na vlasovou pokožku a na vlasy. Ošetřené vlasy překryjte čepicí na vlasy a nechte působit dvacet minut. Smyjte čistou vodou nebo jemným šamponem. Na zvětšení objemu opakujte kúru každé dva týdny.